ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΗΣ Κ. ΚΟΣΜΗΤΟΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

Με ιδιαίτερη περηφάνεια και συγκίνηση συγχαίρω την Αντιπρύτανη του ΔΠΘ και αγαπητή συνάδελφο στο Τμήμα Ελληνικής Φιλολογίας, Καθηγήτρια Ζωή Γαβριηλίδου, καθώς και τον αγαπητό φίλο Καθηγητή Εμμανουήλ Βαρβούνη, Αναπληρωτή Πρόεδρο στο Τμήμα Ιστορίας και Εθνολογίας για την εξαιρετική διάκριση που τους απονεμήθηκε από το Centro de Estudios Bizantinos, Neogriegos y Chipriotas του Πανεπιστημίου της Γρανάδας, ένα από τα πιο εμβληματικά κέντρα της ελληνικής γλώσσας και του ελληνικού πολιτισμού παγκοσμίως.

Η Σχολή Κλασικών και Ανθρωπιστικών Σπουδών ενθαρρύνει την αριστεία και για αυτό μια τέτοια υψηλή διάκριση έχει υψηλό συμβολισμό και αποτελεί επιβράβευση των προσπαθειών των συναδέλφων καθώς και φωτεινό παράδειγμα για όλους τους συναδέλφους.

Η Τελετή θα λάβει χώρα την Τρίτη 1-12-2020 εξ αποστάσεως.

Καθηγήτρια Πηνελόπη Καμπάκη-Βουγιουκλή
Κοσμητόρισσα Σχολής Κλασικών και Ανθρωπιστικών Σπουδών